Po jakim czasie zaczyna działać lek Arketis?

Witam serdecznie. Moje pytanie dotyczy leku na fobię społeczną Arketis który przepisał mi mój lekarz. Otóż zażywam go 2 miesiące i nie czuję żadnych efektów działania czy ten lek na mnie zadziała czy mam czekać dłużej na efekty.?

Dzień Dobry Panu,

Farmakoterapia zmniejsza jedynie objawy, ale nie uzdrawia.

Skoro po 2-miesięcznej aplikacji leku, nie poczuł Pan poprawy, proszę skonsultować swoje pytanie z lekarzem, być może będzie potrzeba zmiany leku.

Zachęcam Pana do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej (jest skuteczna w leczeniu lęku), równolegle z farmakoterapią.

Z życzeniami tylko pomyślności,
Irena Mielnik-Madej

Witam Pana
Najczęściej poprawę zauważa się w drugim, a nawet
w trzecim tygodniu leczenia .
Zanim jednak pójdzie Pan do lekarza w celu zwiększenia
dawki leku, proszę rozważyć podjęcie psychoterapii.
Farmakologia jest leczeniem objawowym,
nie leczy fobii i nie rozwiązuje problemu.
Doraźnie można stosować antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk.
Jeżeli jednak chciałby Pan skutecznie
pozbyć się problemu i wyleczyć z fobii,
to zachęcam do psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
fobii, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
psycholog24x@gmail.com
http://psycholog24online.pl

Witam,

Leki z tej grupy najczęściej wywierają efekt po 4-6 tygodniach ich stosowania. Powinien Pan już zatem odczuć poprawę. Jeśli jej nie ma, powinien Pan koniecznie porozmawiać z prowadzącym psychiatrą.
W przypadku fobii społecznej najlepsze efekty terapeutyczne osiąga się za pomocą psychoterapii poznawczo-behawioralnej.