Po kim dziecko dziedziczy kolor oczu?

Dzień dobry! Czy potrafiłaby Pani/Pan odpowiedzieć mi jaki kolor oczu będzie miała moja córeczka, jeśli ja, moi rodzice oraz rodzeństwo mamy ciemnobrązowe, natomiast mąż oraz jego ojciec mają szare, a teściowa piwne. Nie jest to oczywiście dla mnie kwestia najważniejsza, bo najważniejsze to ZDROWIE dziecka, ale byłoby mi miło, gdyby córeczka miała po mnie chociaż kolor oczu, gdyż póki co to jest "cały tatuś". Obecnie córka ma skończone 3 miesiące i ma oczka koloru szaro-niebieskiego. Pozdrawiam.

Witam. W tym przypadku dziecko ma równe szansę na posiadanie szaro-niebieskich i brązowych oczu.