Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mam okres 9-ty dzień - czy to normalne?

Od półtora roku brałam tabletki antykoncepcyjne, ostatnio miałam przerwę miesięczną i teraz dostałam miesiączkę, zaczęłam brać znowu tabletki ale inne. Dostałam miesiączkę i mam ją już 9. dzień, kiedy nie brałam tabletek miałam okres 7 dni a kiedy je brałam 4, ale 9 nigdy nie miałam. Trochę mnie to martwi. Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki powodują działania niepożądane. Jednym z takich działań są nieprawidłowe krwawienia. Być może nie jest to przedłużająca się miesiączka ale krwawienie śródcykliczne. Powinny one ustąpić po 3-4 opakowaniach tabletek antykoncepcyjnych.
Gdyby krwawienia były obfite lub bardzo uciążliwe koniczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam