Po odstawieniu tabletek nie mam okresu. Co robić?

Witam. Mam taki problem. Brałam tabletki 3 miesiące i teraz odstawiłam je na miesiąc. Wiem, że kolejne opakowanie można zacząć brać w pierwszy dniu cyklu, jednak mija już 34 dni, a ja wciąż nie dostałam okresu. Podczas przerwy nie kochałam się z chłopakiem, doszło tylko do pieszczot w strefach intymnych. Czy jest możliwe, że na palcu chłopaka znajdowały się plemniki i doszło do zapłodnienia? Czy da się z taki sposób zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zabrakło mi informacji jak długie cykle miała Pani przed stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Możliwe jest tzw. wywołanie miesiączki po wykluczeniu ciąży. Skoro neguje Pani stosunki płciowe, nie widzę możliwości, że to właśnie ciąża jest przyczyną zatrzymania miesiączki.

Pozdrawiam.