Po powoduje podwyższony poziom D-dimerów w organizmie?

Dzień dobry. Proszę o informację co może być powodem podwyższonych d-dimerów. Tydzien temu wynik 615 (norma do 500), dziś już 670. Zatorowosc teoretycznie wykluczono (ekg, echo, holter ok, morfologia ok). Dodatkowo dziś zrobiłam ob. - wynik w normie, nawet niski, sód - o jeden przekroczona norma, potas 6 :( Skąd ten potas może być taki wysoki? Nie jestem w ciąży, biorę Daylette(PCOS). Od ok 2 tyg gorzej się czuję, ciągle jestem zmęczona, mam podwyższone ciśnienie, wysokie tętno, płytki oddech.

D-dimery są podwyższone w bardzo wielu stanach klinicznych i nie służą do wykrywania zakrzepicy. Raczej trzeba wyjaśnić, z jakiego powodu elektrolity są podwyższone ( czy pije Pani dostateczną ilość płynów?), leczyć nadciśnienie, wyjaśnić powód wysokiego tętna (tarczyca?). Powodzenia!