Po prawej w worku zwapnienie śred 4,5mm, po stronie lewej wodniak jądra 45*16mm
Proszę o ocenę (szczególnie w kontekście nowotworowym) wyniku USG jądra. Jądro prawe o wym 30*25*27, lewe 25*23*42. W biegunie lewego dwa amorficzne zwapnienia śr 2 i 3mm, bez uchwytnych zmian ogniskowych litowych oraz torbielowatych Głowa najądrzy bez zmian Po prawej w worku zwapnienie śred 4,5mm Po stronie lewej wodniak jądra 45*16mm, ze zwapnieniem w jęgo wnętrzu średnicy 9mm. Skóra moszny niepogrubiona Cech żylakow nasiennych, przepuklin mosznowych i pachwinowych ie uwidoczniłem.

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam,
Jeżeli badanie USG wykazuje zwapnienia bieguna jądra w wodniaku, bez zmian lito-torbielowatych w strukturze jądra, nie sugeruje to podejrzeń o zmiany nowotworowe, mimo, że nowotwór jądra z reguły nie boli. Jednak wymaga to dalszej obserwacji i kontroli. Jeśli chodzi o wodniak jądra tej wielkości (każdej innej), nie stanowi zagrożenia nowotworowego, jednak z reguły wymaga leczenia operacyjnego.