Po rozpoznaniu ciąży badanie USG ją wykluczyło - czy ta ciąża istnieje, czy nie?

Witam, mam 23 lata. Lekarz u mnie stwierdził 8-tygodniową ciążę i powiększoną macicę. Zalecił mi badania do laboratorium, ale ja na własną rękę poszłam do innego lekarza i zrobił mi USG dopochwowo, i wykrył, że nie ma ciąży. A poszłam później do tego lekarza, co stwierdził ciążę, po wyniki, ale wszystkich wyników nie było i lekarz założył mi kartę ciąży. Ja nic z tego nie rozumiem... Pomocy...

Witam, Pani pytanie niestety nie jest ściśle medyczne. Trudno jest mi wnioskować, dlaczego dwóch lekarzy ma tak rozbieżne opinie na temat Pani stanu, a tym bardziej co się stało z Panią dokumentacją medyczną. Wyniki badań zlecone przez lekarza niewątpliwie są własnością przychodni, ale Pani powinna mieć do nich swobodny dostęp. Warto raz jeszcze podejść do przychodni i poprosić lekarza o wydanie wyników i ich interpretację. Rozumiem, że obaj lekarze stwierdzili ciążę na podstawie obrazu USG. Choć badanie jest subiektywne, a wyniki mogą się różnić, to rozbieżność nie powinna być tak duża, tym bardziej na tym etapie.

W obecnej sytuacji ostatecznie potwierdzenie/wykluczenie ciąży możliwe jest na podstawie interpretacji wyniku badania stężenia gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi lub powtórnego badania USG. Pozdrawiam