Po schudnięciu 12 kg przestałam tracić na wadze

Witam. Mam 17 lat, 170 cm wzrostu i ważę 58 kilo. Niedawno udało mi się pozbyć 12 kilogramów, w talii zniknęło 10 cm. Chciałam kontynuować dietę, aby w talii ubyło kolejne 10 cm i pozbyć się wreszcie mojej opony, jednak od około 3 tygodni zauważyłam, że nie chudnę, tzn. w talii mam cały czas 70 cm. Zaczynam się niepokoić, ponieważ nie tylko talia "stanęła". Kilogramy lecą, a centymetr nie pokazuje żadnego ubytku. Co robić?
17 LAT ponad rok temu

Witam,
Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. To normalne, że podczas stosowania diety na początku chudniesz, a potem waga stoi w miejscu lub też nie chudniesz z tej partii ciała, z której chcesz. Nieracjonalne i restrykcyjne odchudzanie powoduje spadek kilogramów ze względu na utratę wody i masy mięśniowej z ciała. Odchudzanie powinno się zacząć od zdrowych nawyków żywieniowych, w przeciwnym razie grozi efekt jo-jo, odwodnienie i utrata mięśni.
W Twoim przypadku polecam aktywność fizyczną. Dzięki niej Twoje ciało nabierze elastyczności, sprężystości i wyszczuplisz talię. Polecam taniec, gimnastykę, rozciąganie oraz basen. Zajrzyj też na stronę www.abccwiczenia.pl.
Pozdrawiam.