Po śmierci męża córka poznała mężczyznę, który wypija z niej krew - co robić?

  Moja córka ma 34 lata. Po śmierci męża poznała mężczyznę, który wypija dosłownie z niej krew, traktuje ją jak śmiecia, do tego jest narkomanem. Moja córka jest zupełnie od niego uzależniona, ciągle mu wybacza. Kiedy była w ciąży pobił ją i w szóstym miesiącu urodziła martwe dziecko i to jej też nie odepchnęło od niego - to jest chore! Jak jej pomóc? Jestem bezsilna i patrzę na to wszystko, czuję jak opadają mi siły. Proszę o pomoc, Mira

Witam!

Sytuacja Pani córki jest bardzo trudna i rozumiem Pani poczucie bezsilności z tym związane. Niestety nie jest Pani w stanie do niczego przymusić córki. Warto jednak, żeby postarała się Pani zachęcić ją do uczestnictwa w terapii dla osób współuzależnionych lub ofiar przemocy domowej. Życie w związku ze sprawcą przemocy powoduje zmiany w psychice ofiary, które uzależniają ją od sprawcy. Pani wsparcie i informacje na temat miejsc, gdzie może zgłosić się córka po pomoc będą bardzo cenne.
W tej chwili ona może nie doceniać Pani pomocy i zaangażowania. Dobrze jednak, że Pani nie rezygnuje. Sądzę, że Pani także potrzebna jest pomoc psychologa. Stres i lęk o życie córki wpływa na Panią degradująco. Pomoc psychologa może dać Pani możliwość poprawy Pani samopoczucia oraz znalezienia nowych rozwiązań tej sytuacji. Szczegółowe informacje, gdzie szukać pomocy dla ofiar przemocy oraz telefon zaufania znajdzie Pani na stronie internetowej niebieskalinia.pl.

Pozdrawiam

Witam,

opisuje Pani przypadek ofiary przemocy domowej, przemoc w rodzinie to przestępstwo, które należy zgłosić na policji, wszcząć procedurę niebieskiej karty - osłabić w ten sposób sprawcę. Córka jest w stanie wyuczonej bezradności, potrzebuje wsparcia specjalistycznego, które zapewniają zespoły interdyscyplinarne ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, postępowanie jest poufne.

Pozdrawiam serdecznie