Po tabletkach antykoncepcyjnych mam okres 10 dni, co zrobić?

Witam, jestem 18-letnią dziewczyną i właśnie zaczęłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszą zażyłam wraz z rozpoczęciem się okresu. Dziś wzięłam 10 tabletkę i nadal mam okres. Czy powinnam odstawić tabletki? Czy to normalne? Chciałabym się także dowiedzieć, kiedy jestem w pełni zabezpieczona? Pamiętając o tym, że przed 6 miesiącami urodziłam bliźnięta. Proszę o pomoc. Kasia.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani objawy często występują przy pierwszych opakowaniach tabletek. Zwykle związane są z nowoczesnymi tabletkami, zawierającymi niewielkie ilości hormonów. Występują też częściej u kobiet otyłych lub takich, które miały wcześniej nieregularności miesiączkowania. Jeżeli krwawienie w środku cyklu nie przejdzie po dwóch-trzech cyklach można rozważyć zmianę tabletek na zawierające większą dawkę hormonów. Pomimo to powinna być Pani w pełni zabezpieczona od samego początku brania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!