Po zażyciu pierwszej tabletki z opakowania miesiączka nadal trwa

Witam serdecznie! Mam 21 lat i drugi rok przyjmuję tabletki Y*****. Wczoraj (we wtorek) po 7-dniowej przerwie wzięłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Zwykle we wtorkowe wieczory miesiączka mijała, natomiast tym razem trwa do środy popołudnia. Istotne może być, że spędziłam weekend majowy, pijąc sporo alkoholu. Zaczynam się zastanawiać, czy tabletka nie wypadła mi gdzieś podczas zażywania, ale tę opcję raczej wykluczam. Bardzo proszę o pomoc o rozpatrzenie podanych przeze mnie opcji. Oczywiście proszę o podpowiedź. Co ze współżyciem z partnerem?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Miesiączki w cyklu tabletkowym, jak i w cyklu normalnym, nie zawsze występują ze 100% regularnością. Pominięcie tabletki raczej skutkuje przyspieszeniem wystąpienia miesiączki, a nie jej wydłużeniem. Być może brała Pani kilka opakowań z rządu - w takiej sytuacji miesiączka może się wydłużyć.

Nie widzę powodów, dla których dodatkowe zabezpiecznenie podczas stosunków z partnerem byłoby konieczne.