Pobieranie kału do badań sanitarno-epidemiologicznych a miesiączka

Witam! W tym tygodniu chciałabym wyrobić książeczkę do celów sanitarno - epidemiologicznych, w związku z tym mam pytanie. Czy kał do badania można pobierać w czasie miesiączki? Czytałam na różnych forach że nie więc mam wątpliwości.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Nie ma przeciwwskazań do pobierania próbek kału do celów sanitarno-epidemiologicznych podczas miesiączki. Oczywiście trzeba uważać żeby nie zanieczyścić próbki krwią menstruacyjną.
Pozdrawiam!