Pobolewanie głowy a możliwość przyjęcia leku Memotropil

Witam Nie dawno miałem mikro udar pnia mózgu i przepisano mi memotropil i ackard "tabletki mm i ac" Od paru dni zaczęła mnie lekko pobolewać głowa a wtedy też tak to się zaczęło w zostało mi kilka tabletek memotropilu i zastanawiam się czy jej nie zażyć mimo że ackard biorę cały czas (oczywiście mam na myśli że nie przerwałem kuracji biorę ackard codziennie do końca) pozdrawiam i liczę na odpowiedź

Memotropil nie jest lekiem na ból głowy. Generalnie w chwili obecnej nie ma specjalnie wskazań do stosowanie piracetamu ( substancja czynna) tzn nie ma tego leku w żadnych algorytmach postępowania.
Lekami działającymi protekcyjnie są leki przeciwpłytkowe ( np Acard ) lub przeciwkrzepliwe.

Czy została przeprowadzona diagnostyka dotycząca przyczyn udaru?
Zmiany naczyniopochodne w obrębie mózgu wymagają wyjaśnienia przyczyny.
U osób starszych najczęściej jest to miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca. Inne są natomiast przyczyny u osób młodych.
Należałoby wykonać badanie układu sercowo-naczyniowego, wykluczyć schorzenia hematologiczne i układowe
W tym wypadku należałoby wykonać echo serca (najlepiej przezprzełykowe) celem wykluczenia drożnego otworu owalnego, holter EKG w kierunku zaburzeń rytmu serca, oraz usg tt domógowych.
Z badań laboratoryjnych należy oznaczyć układ krzepnięcia, lipidogram, homocysteinę, wykonać badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego oraz chorób układowych.
Wiem, że brzmi to mądrze i skomplikowanie ale dobry lekarz będzie wiedział o co chodzi.