Pobolewanie zęba z plombą

mam taki problem, boli a znaczy pobolewa mnie ząb na którym mam plombe od jakichs 2 lat, ale boli tak jakby bolała sama góra zęba.

Witam
Nie wiem, czy wypełnienie jest duże, nie wiem w jakim jest ono stanie. Przyczyn dolegliwości może być kilka- próchnica wtórna, stan zapalny miazgi, starcie zęba, nadwrażliwość, uszkodzenie wypełnienia itd. Ból może być tez wywołany przyczynami nie związanymi z samym zębem- stanem dziąseł, warunkami zgryzowymi. Diagnozę najprościej uzyskać odwiedzając stomatologa.

Powinien Pan udać się do gabinetu stomatologicznego w celu przeprowadzenia badania - wewnątrzustnego oraz RTG ( dolegliwości, które Pan podaje nie są jednoznaczne ). Lekarz po postawieniu diagnozy wdroży odpowiednie leczenie.