Pobolewanie żyły po dożylnym podaniu kontrastu

2 tygodnie temu podczas dożylnego podawania kontrastu na badaniu pękła mi żyła (lewy biceps). Pielęgniarka oglądała i przekonywała, że to nic groźnego. Opuchlizna nie była duża i szybko zeszła. Niepokoi mnie natomiast to, że wciąż po tym czasie (2 tygodnie) żyła na tym odcinku czasem pobolewa i wizualnie jest "wysadzona" na zewnątrz (co znika po uniesieniu ręki), tak jakby był tam jakiś problem z przepływem. Czy to normalne i zejdzie, czy też coś jest nie tak?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Być może konieczne będzie udanie się do lekarza chirurga naczyniowego.