Pobudzenia dodatkowe nadkomorowe,15 epizodów częstoskurczu nadkomorowego

Witam, proszę o interpretację wyniku holtera u pacjentki 72 letniej. Rytm zatokowy średnio 68/min,min 38/min o 5.34, maks 112/min 249 pobudzenia dodatkowe nadkomorowe,15 epizodów częstoskurczu nadkomorowego maks 18QRS z HR maks 167/min, 1666 pobudzenia dodatkowe komorowe gł. monomorficzne,1 para komorowa, 3 epizody czynnego rytmu komorowego towarzyszącego bradykardii zatokowej o 13.37, 13.38. Pojedyncze pobudzenia węzłowe podczas epizodów bradykardii zatokowej Bez istotnych pauz.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wynik badania pokazuje zaburzenia rytmu w ciągu dnia. W Pani wieku powinno być <1000 pobudzeń dodatkowych komorowych. Sugeruje udanie się do kardiologa, który przeprowadzi wywiad i skieruje na odpowiednie badania, które wyjaśnią skąd taki wynik.

Pozdrawiam.