Pocałunek z chłopakiem z opryszczką wargową

Od niedawna spotykam się z chłopakiem, u którego pojawiła się opryszczka. Dwa dni temu zauważyłam,że ma pod nosem niewielki strup, który wyglądał jak obtarcie. Na początku nie skojarzyłam tego z opryszczką ale gdy zapytałam co mu się stało powiedział,że to jest wirusowe i ma to dwa razy w roku. Najgorsze jest to, że się całowaliśmy. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że się zaraziłam?Czy w ogóle mam unikać z nim pocałunków(nawet w policzek)?Jak zachować się na randce-to początek naszej znajomości

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma co popadać w paranoję. Opryszczka to nie żaden wyrok a jedynie ewentualny chwilowy dyskomfort.

Opryszczka jest zakaźną chorobą wirusową. Przez pocałunek może dojść do zakażenia.
W pani przypadku trzeba poczekać, czy w przeciągu kilku tyg nie pojawią się objawy.
Chłopak powinien się leczyć. Preparaty miejscowe są dostepne bez rp w aptece, przy częstych nawrotach konieczne dłuższe leczenie tabletkami acyclovir. Pozdrawiam