Pocenie się całego ciała po przeziębieniu

Po przeziębieniu i leczeniu antybiotykiem mimo, że minął już ponad miesiąc czuję się zdrowa, ale wciąż oblewają mnie zlewne poty całego ciała. Mam mokre włosy, kark, plecy aż po stopy. To dzieje się w nocy i w dzień. Nie mogę normalnie funkcjonować, bo mi zimno, wciąż się przebieram i wycieram. Ręczniki papierowe wkładane pod koszulkę, suszarka do włosów, to moja codzienność. Wszystkie wyniki krwi, Rtg płuc i hormonów mam prawidłowe. Jedynie estradiol 5. Mam 56 lat i wyciętą macicę z jajnikami.

Magdalena Mroczek

Przyczyn pocenia się może być wiele: np. przyjmowane leki czy refluks. Najlepiej zgłosić się do lekarza, który zbierze wywiad i Panią zbada.