Pocenie się dłoni a stres

Witam, mam problem już od bardzo długiego czasu pocą mi sie dłonie gdzies ok. 3 lat i to mi bardzo przeszkadza robiłem lekarz zalecił badanie krwi i wszystko było w porządku cukier i inne mam bardzo dobre, a czy mogą być skutkiem pocenia stres problemy w rodzinie?i co mam zrobić żeby mi sie nie pociły dłonie?

Witam serdecznie,
Jednym z głównych objawów stresu jest nadmierna potliwość (która może dotyczyć całego ciała, bądź jego fragmentu). Dlatego też jeżeli przeżywa Pan od długiego czasu problemy rodzinne, to jak najbardziej potliwość, o której Pan pisze, może być związana właśnie z tą sytuacją.
Jak rozumiem jest to sytuacja długotrwała (pisze Pan o 3 latach), dlatego być może przeżywa Pan chroniczny stres. Jako metodę "pierwszej pomocy" mogę polecić Panu słuchanie treningów relaksacyjnych (Jacobsona lub Schultza - dostępne w Internecie), które powinny obniżyć poziom przeżywanego stresu. Jednakże skoro sytuacja w jakiej się Pan znajduje cały czas na Pana oddziałuje, zalecam wybrać się do psychologa specjalisty, z którym omówi Pan obecną sytuację i wspólnie wypracujecie metodę rozwiązania trudności.
Pozdrawiam.