POChP a obecność kaszlu

Witam.Proszę o odpowiedz ,czy przy POChP koniecznie występuje kaszel czy tylko duszność. Moje pytanie wynika z tego ze bardzo szybko się mecze ale nie mam kaszlu.w sierpniu mialam wykonana spirometrie wynik bylnastepujacy;VC-107%FVC-110% FEV1-82% PEF66% TFF-64,29.Kobieta lat47 waga83kg wzrost176cm.Będę wdzięczna za fachowa odpowiedz,ponieważ zdania są podzielone .Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza pulmonologa.