POChP i duszności spoczynkowe

Od 5 lat mam POChP.Od pewnego czasu biorę raz dziennie purmoterol i budozonid.Czy to możliwe by parametry FEF1z 80%wzrosly do94%A FVCz z117 na121%.Od tygodnia mam duszność spoczynkowa ból w klatce piersiowej i spadek saturacji95%.Skoro spirometria nie odzwierciedla stanu POChP to po coz ja wykonywać.wW dostępnych publikacjach duszność spoczynkowa występuje przy FEV1mniej niż 50%Nie wiem co robić ponieważ wizyta u pulmonologia dopiero w lutym.Kobieta 49 lat.Palaca20l.Pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu