POCHP i rak płaskonabłonkowy a odpowiednia terapia

Witam,mam w rodzinie osobe z POCHP,RAK PLASKONABLONKOWY PLUCA LEWEGO,ZESPOL OTEPIENNY,nowotwor stwierdzono trzy lata temu nie operowany bez chemi,natomiast od jakiegos czasu bardzo poglebil sie zespol otepienny do tego stopnia,ze pacjent w 90%nie poznaje osob najblizszych jak i znajomych,czy moze byc to skutek nowotworu i pochp i czy moze to byc alchajmer?czy taki pacjent powinien byc w dps lub hospicjum? tak sugeruje lekarz rodzinny.Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to spowodowane procesem nowotworowym tj. przerzutami do mózgu, trudno mi bez badań określić przyczynę bo oczywiście może współistnieć inna choroba która daje takie objawy. To gdzie będzie pacjent decydują Państwo.