Pociąg do seksu z kobietą u żony

Czy jeśli moja żona ma nieuświadomiony lub wypierany pociąg do tej samej płci to oznacza że jest lesbijką ? Czy jakaś terapia może jej pomóc. Nie miała sexu z kobietą ale mówi że ją do tego ciągnie. Przez 15 lat miała samych mężczyzn ale mówi że całe życie myśli o sexie z kobietą a aktualnie spotyka się z lesbijką . Jesteśmy 11 l po ślubie i mamy 10l córkę. Bardzo proszę o poradę.

Wiele wskazuje na to, że Pana żona jest osobą biseksualną. Czyli osobą, która może podejmować aktywność seksualną z osobami obu płci. Skoro podejmowała współżycie płciowe tylko z mężczyznami to znaczy, że jej heteroseksualizm jest silniejszy. Warto skorzystać z pomocy psychologa, który jest również seksuologiem.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
bardzo trudno jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć homoseksualnej orientacji seksualnej Pana żony. Jest na to zdecydowanie zbyt mało danych. Sam proces diagnozowania często zajmuje wiele czasu w gabinecie terapeuty. Opisał Pan potrzeby swojej żony, można wyczytać również Pana troskę o nią. Proponuję wspólną konsultację u terapeuty par, na której Państwo będą mogli wspólnie przyjrzeć się bliżej obecnej sytuacji, Waszym emocjom i uczuciom w związku z nią. To może być początek wspólnego zmierzenia się z tym problemem.

Seksualizm jest bardzo złożonym fenomenem.
Cechy biseksualne zauważa u siebie wiele kobiet.
Dojrzałe osobowości radzą sobie z takimi problemami, podobnie jak z różnymi fantazjami, które nie wszystkie warto urzeczywistniać.
Łatwo sobie skomplikować życie, jeśli kierujemy się tylko odczuciami i emocjami.Warto porozmawiać z doświadczonym seksuologiem-psychologiem.
Pozdrawiam.