Pociąganie nosem i gadatliwość a zażywanie narkotyków

Gdy chłopak pociąga często nosem, jest rozgadany, pewny siebie, czy to znak, że bierze lub brał narkotyki? Prawdopodobnie wciągał coś nosem?

Witam!

Rozgadanie i pewność siebie mogą być cechami osobowości, a pociąganie nosem objawem przeziębienia. Nie muszą oznaczać, że ktoś bierze narkotyki. Ważne w tej sytuacji jest pytanie, czy chłopak zachowuje się tak zawsze (tzn. czy lubi dużo gadać, jest pewny siebie i otwarty), czy zdarza się to sporadycznie (na codzień jest cichy, nieśmiały i wycofany). Jeśli na codzień jest otwarty i pełen energii, to prawdopodobnie taki jest. Natomiast jeśli tylko w niektórych momentach, np. podczas imprez, staje się zupełnie inną osobą, to warto się nad tym zastanowić. Dobrze byłoby, gdybyś porozmawiała z nim na temat swoich podejrzeń i obaw. Rozmowa może pomóc Ci wyjaśnić trudne kwestie i uzyskać informacje od chłopaka. Jeśli bierze narkotyki i jest niepełnoletni należy powiedzieć o tym jego rodzicom.

Pozdrawiam