Pociąganie nosem i mruganie u 5-latka

Witam serdecznie mam syna który ma 5 lat. od pewnego czasu zaczoł pociągać nosem nawilżałam mu nosek wielokrotnie ale nic to nie dało. Na dodatek mruga oczami a także dłubie pazurki i skórki. Dodam że z dłubaniem pazurków walcze około roku a pociąganie przerabialiśmy rok temu przed zimą lekarz przepisał mi krople do nosa i oczne na przemian po jakimś czasie przeszło ale lekarz twierdził że wszystko jest ok. Martwie się czy to nie są jakieś tiki. Jakiedziałania musze podjac?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku tego typu podejrzeń warto aby dziecko ocenił neurolog dziecięcy. Proszę zatem udać się do specjalisty.