Początek menopauzy u 45-latki

Witam,mam45 lat ,według mojego ginekologa rozpoczęła się u mnie menopauza.20 stycznia robiłam badaia FSH - 20,39mlU/ml ,estradiol 101,50 pq/ml.miesiczkowałam 18 grudnia ale wczesniej zdarzały sie juz dłuzsze przerwy pomiedzy okresami. czy moje wyniki sa prawidłowe i czy to juz faktycznie zbliza sie menopauza?Rok temu z powodu przedłuzajacyh sie krwawien miałam zabieg łyżeczkowania, w czerwcu wszycie taś i plastyke,nie wspólzyję regularnie a jesli juz to zawze potem boje sie ze jestem w ciaz

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wartości estradiolu sa na dolnej granicy normy dla wartości referencyjnych ( nie podała Pani norm obowiązujących w laboratorium), co może świadczyć o okresie menopauzy. Do momentu kiedy Pani miesiączkuje istnieje szansa na ciążę w przypadku stosunku bez zabezpieczenia.
Pozdrawiam