Początki menopauzy, stosowanie antykoncepcji hormonalnej a nabrzmiałe piersi

Witam, ponieważ zaczęły się u mnie objawy menopauzy poprosiłam lekarza o tabletki antykoncepcyjne. Mam prawie 46 lat i nie chcę być matką. Przepisał mi Vibin. Niesty moje piersi są bardzo nabrzmiałe i bolesne, co jest niestety bardzo dużym dyskomfortem. Proszę o radę.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jest to jedno z działań niepożądanych zażywanej antykoncepcji.
Należy skonsultować się z lekarzem, który wprowadził leczenie. Jeśli objawy nie ustąpią w najbliższym czasie, być może okaże się konieczna zmiana leku na inny.