Początki nerwicy a powrót do pracy

Witam! Przez ostatnie sześć lat nie pracowałam, ponieważ zajmowałam się wychowaniem moich dwóch synków. Obecnie dzieci chodzą do przedszkola a ja chcę wrócić do pracy. Problem polega na tym,że często boli mnie głowa na tle nerwowym i ciężko mi wrócić po takiej przerwie do pracy. jak mam gdzieś pójść np. na zebranie do przedszkola to myślę, że tam zemdleję. Denerwuję się każdym wyjściem. Mam pytanie czy to może być początek nerwicy?

Najszybciej można złagodzić je odpowiednio dobranymi lekami, może Pani zatem rozważyć wizytę u psychiatry.
Jednak aby zrozumieć głębsze przyczyny tego stanu i nauczyć się radzić ze swoimi emocjami proponowałabym wizytę u psychoterapeuty.
Elżbieta Pniewska