Początki odchudzania

Dzień dobry ! Chciałabym schudnąć 20 kilo . Mam 12 lat ,177 cm wzrostu i waże 80 kg . Schudnąć chce w ciągu 1 miesiąc ,ale nie wiem jak się do tego zabrać. Jak trzeba się za to zabrać???
12 LAT ponad rok temu

Witam!
Tak radykalną redukcję masy ciała najlepiej przeprowadzić pod kontrolą dietetyka, który pomoże w ustaleniu optymalnej, nieszkodzącej zdrowiu diety. Z całą pewnością powinnaś wyeliminować z diety słodycze, tłuste pokarmy, wszelkie fast-foody, słodkie soki i napoje. Warto pomyśleć również nad systematyczną aktywnością fizyczną. Miesiąc to zbyt krótki okres, aby bezpiecznie zgubić 20 kg, szczególnie w okresie dorastania. Dopuszczalna, optymalna ilość traconych kilogramów to około 4 kg na miesiąc.