Początki skoliozy u 6-latki

Witam moja 6 letnia córka ma początki skoliozy,nie wiem ile stopni bo dopiero za miesiąc idziemy do poradnia wad postawy.Chciałabym zapytac czy da się ta chorobę wyleczyć i czy do końca życia bedzie sie z nią zmagać.Czytałam że ćwiczenia nie hamują postępów skoliozy więc co robić?Jestem przerażona

Witam,

Kwestie wyprowadzenia skoliozy zależą od tego jaki jest jej stopień zaawansowania. Znacznie łatwiej poddaje się ona korekcji ćwiczeniami u dzieci młodszych, u których dopiero co zalecono korekcję. Jedynie przy zaawansowanych zmianach skoliotycznych w grę wchodzi operacja. Natomiast przy niewielkiej skoliozie skuteczna będzie rehabilitacja połączona ze świadomym przyjmowaniem prawidłowej postawy, a w tym będzie Pani musiała pomóc córce.