Początkowa ciąża a ekstrakcja zęba

Witam Panią od jakiegos czasu starami się z mezem o dziecko ale nie wyleczyłam wczesniej zębów i mam z 3 do wyrwania zostały mi korzenie. od 2 dni spoznia mi sie okres nie wiem czy jetsem w ciazy ale chcialabym wyrwac te zeby czy jest jakies ryzyko dla dziecka jakbym byla w początkowej ciązy

Zawsze lepiej wyleczyć wszystkie zęby oraz usunąć ogniska zapalne z jamy ustnej przed zajściem w ciążę. Jak już będzie Pani pewna swojego stanu proszę udać się gabinetu stomatologicznego w celu konsultacji. Zabiegi chirurgiczne, jeśli można, należy odroczyć, chyba że chirurg uzna, iż konieczne jest usunięcie korzeni w trybie pilnym.

Lek. dent. Agata Duda

jeśli zęby nie dają dolegliwości to lepiej poczekać, początek ciąży to nie jest dobry moment na takie zabiegi
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk