Początkowe zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych a odpowiednia terapia

Rtg stawów biodrowych Początkowe zmiany zwyrodnieniowe obu stawów biodrowych z podchrzesnąsklerotyzacją powierzchni stawowych panewek,drobnymi przejasniniami w pokoliach ptrzykretarzowych szyjek kk udowych i zwaonieniami przy kretarzach wiekszych tych kość 6.Bardzo proszę o pomoc jak leczyć te zmiany biodro lewe boli bardzo ból przechodzący do kolana ,i ból w pachwinie czięzko chodzić po schodach jak i stawać na nogę rechabilitacja nie za bardzo pomaga proszę o pomoc za co dziękuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, odpowiednią i jedyną terapią na zmiany zwyrodnieniowe jest odciążenie zajętej okolicy (np spadek masy ciała), odpowiednie ćwiczenia i fizykoterapia i doraźne środki przeciwbólowe. Pozdrawiam