Poczekać czy rozpocząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Od niedawna przebywam w Bydgoszczy i wracając mojego miasta zapomniałam tabletek antykoncepcyjnych.tydzień temu skończyła mi się miesiączka i byłam w pierwszym tygodniu stosowania tabletek.Po przyjedzie nie brałam3 dni i wywołałam sobie miesiączkę , nie wiem teraz co w sumie mam zrobić bo nigdy tak nie miałam?Czy teraz mam Kontynuować tamto opakowanie, ponieważ w niedziele wracam do Bydgoszczy i zacząć rac od niedzieli?czy może poczekać aż miesiączkowanie mi się skończyć i brać nowe opakowanie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepszym wyjście będzie przerwa w antykoncepcji i rozpoczęcie nowego opakowania w dniu miesiączki. Może to jednak oznaczać miesiąc oczekiwania. Jeżeli zacznie Pani stosowanie tabletek już teraz ochrona antykoncepcyjna może nie być do końca zachowana. W takiej sytuacji można mówić o pełnej ochronie dopiero po tygodniu stosowania antykoncepcji.