Poczucie beznadziejności i braku możliwości zmiany

Witam! Ostatnio czuję się bardzo źle. Mam poczucie beznadziejności i braku możliwości zmiany.3 lata temu miałam próbę samobójczą(kiedyś często totalnie nie mogłam nas sobą zapanować.Obecnie jest trochę lepiej,ale nadal źle się czuję.Mam wspaniałego chłopaka,ale i tak czuję się samotna i niezrozumiana.Buduję też dziwne relacje z innymi,zbyt łatwo się przywiązuję,ale zachowuję dystans, nikomu nie pozwalam się zbliżyć,nie zwierzam się.lubię się czuć potrzebna.czy powinnam udać się do psychologa?

tak.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Tak jak poprzedniczki, polecam Pani podjęcie psychoterapii u certyfikowanego psychoterapeuty. Z Pani opisu wynika, że jest w Pani dużo smutku i cierpienia, pomimo bliskich osób, trudno Pani cieszyć się życiem. Pisze Pani o trudności w angażowaniu się w relacje - to może oznaczać, że ma Pani trudność z zaufaniem. Jest Pani w stanie pomagać, ale nie brać pomocy, tym samym może mieć Pani obawę przed mówieniem ludziom wprost co Pani nie pasuje. Psychoterapia pomaga odzyskać panowania nad życiem i uczy zbliżania się do ludzi na zdrowych zasadach. Psychoterapia może Panią rozwinąć i wesprzeć budowaniu dobrych relacji. Powodznia