Poczucie bezsilności i brak motywacji do osiągania celu w życiu

Limit słów nie pozwala mi opisać dokładnie problemu. W skrócie : towarzyszy mi poczucie bezsilności i nie potrzebności na tym świecie. Ludzie bawią się moimi emocjami np w związkach na zasadzie ,, było fajnie zabawiłam się Tobą a teraz spadaj". Brakuje mi także ludzi którzy będą ze mna zawsze a nie tylko na chwile. Nie mam także motywacji do osiągania jakiegoś celu w życiu bo nie bardzo wiem jaki to może być cel, nie mam pomysłu na życie, boję się go.

A niezależnie od terapii myślę, że warto sięgnąć po książkę "Program zmiany sposobu życia" - jej lektura pozwoli lepiej zrozumieć co (i dlaczego) Pan/Pani przeżywa:

http://www.psychologia.edu.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=88&category_id=1&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=225

Pozdrawiam!

Dzień dobry. To o czym Pani pisze dotyka wielu ludzi, myślę że od czasu do czasu każdy z nas boryka się z problemem "braku sensu". Jednak jeżeli ten stan dokucza Pani permanentnie i powoduje cierpienie może to być oznaką zaburzeń nastroju. Pisze Pani również, że spotyka na swojej drodze ludzi "tylko na chwilę" do pewnego stopnia tak jest ale być może wybiera Pani również ludzi, którzy tacy właśnie są a potwierdzają wiarę w pewne przekonania. Zachęcam Panią do uczestnictwa w warsztatach rozwojowych, skorzystania z coachingu lub terapii. Pozdrawiam.