Poczucie braku sensu życia u 18-letniej osoby

Witam, bardzo negatywnie wpływa na mnie moja sytuacja w jakiej się znajduję. Po prostu chyba, a raczej na pewno nie potrafię żyć bez miłości. Przez jej brak oraz nieodwzajemnione uczucia moje życie stało się całkowicie bezsensowne, nic innego mnie nie interesuje, nie cieszy. I wiem że to nierealne żeby mnie spotkała ta miłość, jak mam sobie z tym poradzić? Płacze prawie co dzień, to życie jest takie bez sensu i jestem pewna, że bez miłości sobie nie poradzę.

Witam, Pragnienie bycia kochanym jest obecne u większości ludzi a szczególnie silnie przeżywane w młodości. I chociaż wydaje się Pani w tej chwili inaczej to prawda jest taka,że każdy z nas w końcu tą swoją miłość spotyka i Pani też na pewno, prędzej czy później ją znajdzie. Skoro jednak płacze Pani codziennie a życie wydaje się Pani bez sensu może warto udać się do psychoterapeuty w celu poprawy nastroju i odbudowania wiary we własne możliwości. Zamykając się w rozpaczy i w swoim pokoju znacznie ogranicza Pani swoje szanse na poznanie kogokolwiek a i nastrój od tego się Pani nie poprawi na pewno. Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią,
Kwestie związków i miłości są jednymi z najważniejszych w naszym życiu. Naturalne jest, że silnie przeżywamy rozstanie z kochaną osobą i to, że mogą się pojawiać w związku z tym różne emocje jak np. rozczarowanie, smutek, złość. Potrzebujemy czasu żeby się z tym uporać.
Warto jednak pamiętać, i dbać o to, żeby sens życia czerpać również z innych obszarów, jak np. relacje ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną. Również przez nich można być kochanym i ich kochać. Warto też pamiętać o tym, żeby samemu kochać siebie.
Trudno przejść przez życie i nie przeżyć choć jednej nieodwzajemnionej miłości. To bolesne, ale z czasem można odkryć, że jesteśmy w stanie kochać więcej niż raz, i warto się na tę nową miłość otworzyć.
Proszę spróbować porozmawiać z przyjaciółkami – może one przeżywały coś podobnego?
Jeżeli taki stan poczucia bezsensu życia będzie się jednak utrzymywał i nie będzie Pani sobie z tym radzić, zachęcam do konsultacji u psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska

Dzień dobry, zastanawiam się skąd u pani tak duża koncentracja i potrzeba miłości ( może zależności) od drugiej osoby. Oczywiście dzielenie życia z kimś bliskim jest sprawą bardzo ważną, są jednak również inne obszary życia w których możemy się realizować. Po drugie jest pani osobą młodą, na pani drodze pojawi się prawdopodobnie mnóstwo relacji z innymi ludźmi. Pozdrawiam.