Poczucie derealizacji u 22-latka

Witam, czuje sie odrealniony jakbym był pod wplywem alkoholu tak widze moimi oczami swiat jakie moga byc przyczyny? Jestem przebadany i wszystko ok.Wszystko sie stalo jak przestałem spozywac alkohol,trwa to juz rok,tzw widze moimi oczami dziwnie jakbym byl na bani czy na "fazie" tez jakbym śnił albo stan jak ktos mdleje.Wiem ze potrzebna jest wizyta lekarska ale kazdy nie wie co jest i moze tutaj mi ktos pomoze..

Witam,
Trudno jednoznacznie określić przyczynę Pana problemów. Niezbędna wydaje się konsultacja neurologiczna, a dodatkowo warto rozważyć wizytę u lekarza psychiatry.
Pozdrawiam,

Derealizacja w okresie po odstawieniu jest przypadkiem powszechnym. Powinna z czasem zanikać. Pojawia się częściej w sytuacjach stresowych i lękowych. Znaczenie ma też niedobór magnezu (radzę unikać kawy). Pacjenci chwalą sobie medytację i zgłębienie samoświadomości z pomocą psychoterapeuty. Pomaga również większa aktywność fizyczna.
Pozdrawiam.