Poczucie nierealności i uczucie smutku

Witam! Parę miesięcy temu ukończyłem 18 lat a od trzech miesięcy zmagam się z dziwnym stanem. Mam poczucie nierealności, odizolowania od otoczenia, niespójności z ciałem; po prostu czuję się jakbym śnił. Mam wszystkie objawy tzw derealizacji i oprócz lęku. Do tego straszne fale smutku. Przez pierwsze trzy tygodnie było strasznie, później objawy osłabły a dwa tygodnie temu znowu się zaczęło. Mam poczucie winy, że zaniedbuję obowiązki, ale po prostu nie jestem w stanie. Bardzo proszę o poradę!
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy. Można hipotetyzować, ale rzetelne rozpoznanie może postawić tylko lekarz podczas bezpośredniej wizyty. Objawy są niespecyficzne, dlatego trudno wyrokować, co Panu dolega. Derealizacja, depersonalizacja, smutek, przygnębienie, poczucie winy, spadek motywacji do działania to objawy, które mogą wskazywać na zaburzenia nastroju (np. depresję), zaburzenia depresyjno-lękowe, nerwice itp. By podjąć odpowiednie leczenie i wiedzieć, co Panu dolega, konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry, tym bardziej, że dolegliwości uniemożliwiają Panu normalne funkcjonowanie i radzenie sobie z codziennymi obowiązkami.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witaj,
piszesz o objawach, które są niewątpliwie trudne natomiast bardzo ważne jest również to co dzieje się w sferze Twoich myśli, to jak wygląda Twoja aktualna sytuacja życiowa, co działo się przed wystąpieniem tych objawów. Mam za mało informacji, żeby pokusić się o postawienie diagnozy ale na pewno polecam Ci jak najszybsze zgłoszenie się do psychologa, który pomoże Ci w ustaleniu przyczyn i zaproponuje odpowiednią dla Ciebie terapię.
Pozdrawiam
Katarzyna Stadejek