Poczucie samotności a depresja

Witam mam problem z depresja i samotnością . A raczej wiele problemów . Brak sił do życia choć mam chęci a potem uciekają gdzieś na bok . Zawsze mówie znowu od nowa lecz nie wychodzi. Mam dziewczynę lecz trudno mi znią jest tak jak życiem . Czuje się samotnie,smutno itp nie mam pojęcia co i jest

Dzień dobry,

Proszę znależć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Odczuwanie wszechogarniającej samotności, pustki, czy smutku (pomimo bycia w związku, posiadania sieci wsparcia itd.) jest niejako "czerwoną lampką" informującą, że "coś się dzieje". Polecam udać się do psychologa/psychoterapeuty/psychiatry, z którym podejmie Pan kroki zaradcze. Im szybciej Pan to zrobi, tym szybciej wyjdzie Pan ze swojego stanu i powróci do mentalnej równowagi. Powodzenia!

Witam,
mam wrażenie, że opisywane przez Pana objawy są dla Pana trudne i chciałby się Pan poczuć lepiej, zrozumieć swoją sytuację. Samodzielnie zwykle trudno jest dokładnie wyjaśnić, co takiego nam dolega, czy też dokonać właściwych zmian. Z tego względu zachęcam do udania się po pomoc do psychiatry/psychologa/psychoterapeuty. Myślę, ze jest najlepszy sposób na polepszenie własnego funkcjonowania. Szybszy kontakt ze specjalistą umożliwi wyznaczenie kierunku pracy i odzyskanie właściwej równowagi.
Pozdrawiam, Agnieszka Nowogrodzka
poznacsiebie.pl