Poczucie samotności u 22-latki

Mam 22 lata, jestem studentką. Moim problemem jest samotność. Mam przyjaciół jednak nie czuję, że mogę im ufać na tyle, żeby opowiedzieć o wszystkich problemach. Jakiś czas temu poznałam dużo strasznego mężczyznę, na którym bardzo mi zależało. Niestety nic z tego nie wyszło. Nigdy nie byłam w poważnym związku, zazwyczaj po kilku spotkaniach kontakt się urywał. Bardzo potrzebuję bliskości tej jednej najważniejszej osoby. Nie mam pomysłu gdzie poznać kogoś wykształconego, spokojnego i uczciwego.

Zachęcam do konsultacji psychologicznej i przyjrzenia się emocjonalnym przyczynom niepowodzeń w relacjach. Ich przepracowanie, zmiana w terapii pozwoli Pani bez obciążeń i z nadzieją wchodzić w relacje, a także czerpać z nich satysfakcję.

Proszę przemyśleć powody, dla których nie czuje Pani pełnego zaufania do przyjaciół, czego brakuje w tych relacjach, jakie są Pani oczekiwania? I podobnie proszę przeanalizować swoje dotychczasowe związki. Dzięki takiej chwili refleksji może dojdzie Pani do wniosków, które pozwolą Pani zacząć budować satysfakcjonujące relacje (np. może Pańi oczekiwania wobec innych są zbyt duże jak na ich możliwości? Lub nie mówi Pani otwarcie o swoich potrzebach przez co nie są one towarzysko zaspokajane?). Jeżeli samoanaliza nie przyniesie rezultatu, polecam udać się na konsultację psychologiczną, podczas której wspólnie ze specjalistą zastanowicie się nad Pani społecznym funkcjońowaniem. Powodzenia!

Witam serdecznie,
Jeffrey Young, amerykański psycholog, uważa, że prawie każdy z nas odtwarza jakiś negatywny schemat pochodzący z dzieciństwa. To on może być przyczyną tego, że trudno ci cieszyć się życiem, stworzyć udany związek, osiągać sukcesy. Warto przyjrzeć się temu, jakie schemat Pani odtwarza.
Można to zrobić podczas terapii albo przyjrzeć się sobie pod kierunkiem poradnika napisanego przez Jeffreya Younga pt. "Program zmiany sposobu zycia".

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na ten temat:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/09/84/

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Dziekanowska
---
http://integral.com.pl/