Podanie hialurinidazy w celu zniszczenia kwasu w okolicy doliny łez

Szanowni Pnstwo, czy po podaniu hialurinidazy w celu zniszczenia kawsu w okolicy doliny lez (dezycja lekarza) systematycznie trzeba potem podawac kwas hialuronowy w celu uzupelnienia ubytkow zniszczonego kwasu naturalnego? wolallabym juz nie stosowac tego w okolice oka, na co powinnam sie nastawic? czy nalezy nastepnie zazywac kwas hialuronowy w kapsulkach lub inne lekarstwa w celu przyspieszenia odbudowy? mam 30 lat. Dziekuje bardzo.

Witam.
Absolutnie nie musi Pani podawać w te okolice usieciowanego kwasu hialuronowego w postaci wypełniacza. Zdecydowanie warto poprawić jakość skóry, zwłaszcza w tej okolicy. Najczęściej wystarczy do tego dobra mezoterapia lub osocze bogatopłytkowe.
Może Pani również przyjmować doustne preparaty zawierające kwas hialuronowy i pić odpowiednią ilość płynów, czyli co najmniej 2,5 litra.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Wszystko zależy od stanu klinicznego. Jeżeli nie ma widocznych dużych ubytków, to takiej konieczności nie ma. Ale wszystko zależy od Pani poczucia komfortu lub dyskomfortu związanego z wyglądem.

Hialuronidaza powinna być podana w takiej ilości, aby nie dopuścić do powstania ubytków. Po takim zabiegu nalezy odczekać z zabiegami z kwasem hialuronowym w tej okolicy nawet w formie mezoterapii i zastosować inne doste[pne metosy regeneracji skóry.