Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podanie kontrastu przy rezonansie magnetycznym głowy

Moja córka dostała skierowanie na rezonans magnetyczny głowy.W skierowaniu nie ma zaznaczonego że badanie ma być z kontrastem czy mimo to lekarz wykonujący badanie może sam zadecydować o podaniu kontrastu i w jakich sytuacjach się go podaje?Córka miała wcześniej robionąTK głowy właśnie z kontrastem wynik wyszedł dobry nurtuje mnie jednak pytanie czy wynik z rezonansu może być zły?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam serdecznie,

Badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny) jest badaniem bardzo dokładnym i nawet pomimo nie podania kontrastu jest w stanie zobrazować nieprawidłowości. Mimo wszsytko radiolog obecny w Pracowni MRI może w trakcie badanie w przypadku zobrazowania nieprawidłowości lub jeśli obraz jest niejednoznaczny zadecydować o podaniu kontrastu. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę porozmawiać z lekarzem kierującym na badanie lub radiologiem w Pracowni MRI, która badanie ma wykonać.

Pozdrawiam.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy