Podanie kontrastu przy rezonansie magnetycznym głowy
Moja córka dostała skierowanie na rezonans magnetyczny głowy.W skierowaniu nie ma zaznaczonego że badanie ma być z kontrastem czy mimo to lekarz wykonujący badanie może sam zadecydować o podaniu kontrastu i w jakich sytuacjach się go podaje?Córka miała wcześniej robionąTK głowy właśnie z kontrastem wynik wyszedł dobry nurtuje mnie jednak pytanie czy wynik z rezonansu może być zły?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Udar - kiedy wezwać karetkę?
P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.
Witam serdecznie,
Badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny) jest badaniem bardzo dokładnym i nawet pomimo nie podania kontrastu jest w stanie zobrazować nieprawidłowości. Mimo wszsytko radiolog obecny w Pracowni MRI może w trakcie badanie w przypadku zobrazowania nieprawidłowości lub jeśli obraz jest niejednoznaczny zadecydować o podaniu kontrastu.
Jeśli ma Pani wątpliwości proszę porozmawiać z lekarzem kierującym na badanie lub radiologiem w Pracowni MRI, która badanie ma wykonać.
Pozdrawiam.