Podatność na stres, irytacja i nerwowość

Mój problem to dziwnego stanu umysłu: nerwowość(podatność na stres, wewnętrzna irytacja sytuacją), kłopoty z koncentracją(rozkojarzenie, taki ścisk w głowie, który uniemożliwia ogarnięcie większego tematu całościowo - z zawodu jestem programistą) i pamięcią(zapominanie słów i zastępowanie je na szybko innymi by to ukryć).Problem wystąpił po dłuższym natłoku pracy w firmie (praca po naście godz./dzień weekendy stresująca atmosfera).Stan ten nie jest stały kilka dni gorzej/lepiej (już ponad rok)

Dzień dobry, wydaje mi się, że powinien Pan skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który po wykluczeniu możliwych somatycznych przyczyn problemu skieruje Pana do specjalisty (np. neurologa, psychiatry). Problemy, które Pan przedstawia mogą być objawem przemęczenia, reakcji adaptacyjnej po trudnej sytuacji w pracy, depresji ale też innych chorób.

Proszę nie lekceważyć tych objawów.

Witam serdecznie,
Pana problem powinien być dogłębniej zbadany, w tym sensie, że niestety opisane przez Pana trudności nie są specyficzne. Jak najbardziej może być to problem natury przeciążenia poznawczego (natłok zajęć, zbyt duże wymagania, stres pracy) i nauczenie się odpowiednich metod radzenia sobie z planowaniem i kontrolą emocji powinno pomóc. Jednakże warto sprawdzić czy te hipotetyczne źródła są rzeczywistymi wyzwalaczami Pana trudności. Proponuję Panu konsultację psychologiczną, podczas której w szczegółach opisze Pan trudności i będzie można zaproponować konkretne metody działania. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu.