Podawanie hormonu wzrostu 17-latkowi

Witam, moj syn ma 17 lat 3 dni skonczyl brac hormon wzrostu. Obecnie ma 179cm. I tutaj moje pytanie czy Syn moze jeszcze urosnąć? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Aby to określić należałoby wykonać rtg nadgarstka i ocenić wiek kostny oraz czy doszło już do zarośnięcia nasad kości. Jeśli nie , to jest szansa na uzyskanie jeszcze dodatkowego przyrostu wzrostu syna. Wiek kostny określa się na podstawie rtg nadgarstka ręki niedominującej, czyli jeśli syn jest praworęczny, to należy wykonać rtg lewego nadgarstka z oceną wieku kostnego.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz