Podawanie Ibum Forte 16-miesięcznemu dziecku

Witam,jak często można podawać 16 miesięcznemu dziecku ibum forte po podaniu temperatura spada na 2 godziny z 38.8 na 37.5 potem znowu rosnie jak mozna obnizac .wspomne ze prawdopodobnie po paracetamolu dostala wysypki i nie wiem czy podawac na przemian na ibumie pisze do 3 razy na dobe

Lek. Tomasz Budlewski

preparaty ibuprofenu podajemy w dawce 10mg/kg mc co 8h, a paracetamol 15mg/kgmc co 6h. jeśli po 30-60 min od podania jednego z nich goraczka nie spada mozna podać drugi lek, ale odstepy między poszczególnymi lekami nie moga byc mnijesze niz te 8 i 6h. Mozna też stosowac mechaniczne sposoby tj kapiel w wodzie o 2 stopnie nizszej niz temperatura ciała.