Podawanie kontrastu dożylnego przed tomografią jamy brzusznej

Witam ide na.tomografię jamy brZusznej i miednicy mniejsze ,czy kontrast dożylny musi być zawsze podawany nie chcialabym ponieważ jest niebezpieczeczny , dodam ze to tomografię guza naczyniowo tłuszczowego ,

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku kontrast musi być podany dożylnie.