Podawanie kontrastu pod koniec wykonywania MR

WITAM WCZORAJ MIAŁAM ROBIONY REZONANS MAGNETYCZNY GŁOWY I POD KONIEC BADANIA PODANO MI KONTRAST. MOJE PYTANIE TO CZY JEŚLI PODANO MI KONTRAST TO ZNACZY, ŻE COŚ NIEPOKOJĄCEGO ZAUWAŻONO? WYNIKI BĘDĄ DOPIERO ZA TRZY TYGODNIE A JA BOJE SIĘ BO WIEM, ZE NIE KAŻDEMU PODAJE SIĘ KONTRAST. PROSZĘ O WYJAŚNIENIE I Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Witam serdecznie,

Badanie MRI głowy, najczęściej wykonuję się z kontrastem. Kontrast podaje się w drugim etapie badanie czyli po wykonaniu badania MRI głowy bez kontrastu. Lekarz, który zlecał u Pani badanie, najpewniej na skierowaniu napisał, że kieruję Panią na badanie MRI z kontrastem. Jest to postępowania rutynowe i nie ma powodów do niepokoju.
Proszę poczekać na wynik badania MRI i z nim udać się do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji.

Pozdrawiam.