Podawanie witaminy D dla 4-miesięcznego dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym

Czy dziecku 4 miesięcznym karmionemu mlekiem modyfikowanym mozna podawać witaminę D?

Witam,
W mleku modyfikowanym przeznaczonym dla niemowląt skład jest w określony sposób zmieniony, aby jak najbardziej zbliżał się do mleka maki (zmienione proporcje białek serwatkowych i kazeinowych, inny skład kwasów tłuszczowych oraz zawartość laktozy). Zazwyczaj są też wzbogacane składnikami niezbędnymi dla prawidłowego rozwoju dziecka (są to m.in.: ściśle określona zawartość składników mineralnych i witamin) lub jedynie pozytywnie wpływającymi na jego rozwój (np. probiotyki).
Ponadto proszę pamiętać, iż w pierwszym półroczu życia dziecka to lekarz prowadzący (pediatra) powinien trzymać pieczę nad tym, w jaki sposób i czym jest karmione niemowlę i wskazywać odpowiednie kroki. Zalecam zatem konsultację u lekarza pediatry.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka