Podawanie witaminy D3 do mleka modyfikowanego u niemowlęcia

mam pytanie jezeli dziecko je mleko modyfikowane tylko i nie jest karmione piersia to powinnam dodatkowo podawac witamine d3 czy nie? Moja córcia je około 100-120 ml co 3-4 godziny . Moja kolezanka podaje ta witamine swojej corce tylko jej dziecko przeszlo na butelke zaledwie 3 tygodnie temu i je 90 mlo co trzy godziny. Moja corka jest karmiona od poczatku mlekiem modyfikowanym gdyz nie mialam mleka. Jest tak duzo róznych opini ze nie wiem co robic a nie chciałabym zaszkodzic maluszkowi.

to co dostaje w mleku to jest to minimum , aktualnie poleca się nieco większe daki D3 , minimum 400 więc jak co 2 dni dodatkowo da pani 1 kroplę Vigantolu ( tylko tą niemiecką witamine bo działa w 100% !!) to będzie takie uzupełnienie.Można zrobić też badanie krwi na poziom D3, jeśli jest za niskie to dawać trzeba więcej.