Podawanie witaminy K i D u noworodka

Witam. Tydzień temu urodziłam dziecko. Staram się jak najczęściej karmić piersią, jednak mam zbyt mało pokarmu i czasami muszę podawać dziecku mleko modyfikowane (Podaję Nan Pro 1 od urodzenia). Moje pytanie dotyczy stosowania wit. D3 i K1. Czy stosując opisaną przeze mnie formę karmienia mogę podawać dziecku obie te witaminy, czy tylko D3? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Milena Lubowicz

Myślę, że w pierwszej kolejności należy udać się do poradni laktacyjnej, żeby uzyskać profesjonalną poradę odnośnie wzmocnienia laktacji. Witaminę K zaleca się dzieciom karmionym piersią od 8. dnia życia do końca 3. miesiąca. Podawanie tej witaminy dziecku dokarmionemu mlekiem modyfikowanym zależy od tego jaką objętość mleka na dobę dziecko dostaje oraz ile jest witaminy w 100ml danego mleka.
Pozdrawiam